неділя, 21 грудня 2014 р.

Урок-гра





Тема: Урок-гра
         Мета: закріпити знання про графіку  як вид образотворчого мистецтва, про графіку та її особливості; розвивати творчі здібності та фантазію учнів; сприяти усвідомленню цілісності, єдності вивченої теми; формувати творчу активність.
         Тип уроку: контроль та оцінювання знань і вмінь, урок-гра
         Обладнання для вчителя: репродукції картин, кросворд, мішечок, «зірочки».
         Обладнання для учнів: папір,кольорові олівці,ручки
Хід уроку 
          І. Організаційний момент.
         Учитель повідомляє, що цей урок підсумковий і буде проведений у формі конкурсу. Пояснює порядок оцінювання навчальних досягнень.
         ІІ. Перевірка і оцінювання навчальних досягнень.
         Учням пропонується конкурс,  який складається з п’яти турів.

                                                      Гейм № 1

Якщо видозмінити окремі частини тіла птахів (шию, дзьоб, ноги), як це вплине на їх загальну форму?
Чи можна здогадатися про спосіб життя кожного птаха?
Чи важливі форми природи?


                                                   Гейм №2

Розкодуйте ребус


ТІВС У ОНКІВ ЕЦ ОВТЦЕТСИМ



Після того, як ви розкодували ребус, ви отримали вислів Леонардо да Вінчі – великого художника епохи Відродження: «Мистецтво – це вікно у світ».





                                            Гейм № 3

А тепер завдання для обох команд. Гра називається «Чарівна торбинка».
Завдання для першої команди.
У торбинці лежить невелика, кругла, колюча форма. Намалюйте свої асоціації.




Завдання для другої команди.
У торбинці лежить видовжена, гладка форма .
 Намалюйте свої асоціації.

                                             Гейм № 4

Конкурс кросвордів. Завдання для першої команди

По горизонталі:
Вид мистецтва, що походить від грецького “пишу”.
Вид мистецтва, що вчить виготовляти об’ємні вироби з паперу.
Малюнки у книжках.
Повторення однакових ліній у графіці.
По вертикалі:
Мистецтво складання іграшок з паперу.
Один із засобів вираження графіки.
Передача простору в малюнках.
Вид декоративно-прикладного мистецтва.

 
Гейм № 4


Конкурс кросвордів. Завдання для другої команди
По горизонталі:
Виготовлення посуду в декоративно-прикладному мистецтві.
Оздоблення виробів декоративно-прикладного мистецтва.
Вид образотворчого мистецтва, роботи в якому виконують фарбами.
Техніка виконання малюнків акварельними фарбами.
По вертикалі:
Мистецтво художнього вирізання з паперу.
Техніка виконання одного відбитка.
Засіб вираження живопису та графіки.
Вид декоративно-прикладного мистецтва, в якому розписують воском сирі яйця.


                                           Гейм № 6. Ребус

Увага! Розшифруйте ребус: відшукайте літери української абетки і складіть вислів.

Мghkиghjkсhтjеghjkцjkтsdfвsdо-mbвhfіjкmнzxо у mсvhjвlіjkт
Закодований у ребусі вислів звучить так: «Мистецтво – це вікно у світ».